Tvoříme BUUK statek - 6. díl POLE


Tvoříme BUUK
je série videonávodů 🎥, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

Tento díl jsme věnovali stránce s POLEM, na kterém sev brázdách pěstuje zelenina🥕🥦 Tu můžete přesazovat a sklízet... třeba rovnou do zahradního kolečka. Nad polem létá 🍃 drak, je přivázaný ke kolíku a u draka ho můžete zavazovat mašličkou.

Při výrobě této stránky nás kromě provlékání proužky čeká i trocha šití, budeme připevňovat provázek, aby se nevytrhl :) 
Připraveni? 🍷  ZaBUUKovaný večer je tu! 💫  6. stránka - POLE🌱

Jdeme na to! 💪

V návodu si najdi stránku s Polem a z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky. Začisti je odstřižením všech spojek 😉
Vystříhané dílky pavučinky poskládej na stránku a zkontroluj, že máš všechny části. Kromě samotného pole a trávy budeš ještě potřebovat zeleninu (mrkev, petržel, řepu, hlávkový salát, dýně), zahradní kolečko a draka. 

✂️ A teď samotný postup:

 • Nejdříve si vezmi světle modrou podkladou stránku, přilož na ni horní světle zelenou trávu a horní brázdu, provlékni a zakonči.
 • Na podklad postupně zhora naskládej ostatní brázdy a trávu, provlékni a zakonči. Dolní trávu připevníš až při obšívání hotové stránky.

 • Ustřihni 29 cm provázku a konec zatav zapalovačem ať se netřepí, kdybys konec zavázala na uzlík neprotáhneš ho do rubu a druhý konec by pak nešel tak pěkně protahovat poutkem a mašličkami ocasu. Zatavený konec protáhni u mraku dírkou v podkladu a v místě mraku přišij jehlou navlečenou na jednoducho min. 6 stehy. Prošívej přes provázek, aby nešel vytáhnout. Můžeš si to prohlédnout i na videu níže.
  Připevni mrak, schovají se pod ním stehy po přišití provázku. Vyber si barvu mašliček ocasu draka, připevni je a zakonči. 

 • Připrav si druhý 29 cm dlouhý provázek a zatav konce. Pod kolíkem provlékni oba konce provázku směrem dopředu, spodní část si nech 5 cm dlouhou a provázek v místě kolíku přišij, opět udělej 6 stehů. Krátký konec provázku omotej kolem kolíku, kolík přilož ke stránce, připevni proužkem a zakonči. Ve videu je to pěkně vidět.

 • Vyber si barvu draka, přilož ke stránce a než ho připevníš protáhni ještě oběma dírkami v dolním cípu a podkladu 4 cm dlouhý provázek. Zepředu vznikne smyčka a zezadu provázek přišiješ k podkladu 6 stehy, aby nešel vytáhnout. Opět se můžeš mrknout na video. 

 • Nejsložitější část této stránky máš za sebou, teď už si budeme jen hrát se zeleninou a kolečkem.
  Podle návodu nebo třeba i jen podle sebe (originalitě se meze nekladou) naskládej zeleninu na sebe, provleč a zakonči. Stejně vyrob i kolečko, to si můžeš vybrat z více barevných variant. 
 • Pokud jsi doteď moc nezakončovala proužky, tak je ta pravá chvíle zkontrolovat všechny konce a zakončit. 

Šestou stránku máš hotovou! 👏

Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 1. díl - LOUKA

 2. díl - RYBNÍK

 3. díl - OHRADA

 4. díl - STROM

 5. díl - STOH