Tvoříme BUUK statek - 2. díl - RYBNÍKTvoříme BUUK je série videonávodů, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

Dnes se pustíme do stránky s Rybníkem, která spolu s 1. stránkou z naší série - Loukou tvoří dvoustranu. I k této stránce jsme natočili video, které najdeš dole na stránce.

Tak se připrav 🍷, další pěkně zaBUUKovaný večer je pře námi 💫  


2. stránka - RYBNÍK

Pustíme se do toho! 💪

Na této stránce si zopakuješ přišívání knoflíku a nacvičíš přišívání očí - žabek je tu požehnaně, takže to už nezapomeneš. Také vytvoříš první prstové maňásky (žabky) a samozřejmě tě čeká spousta krásného provlékání.   

V návodu si nalistuj stránku s Rybníkem a z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky a začisti je odstřižením všech spojek (jestli sis je minule nechala na později, tak už určitě víš, že se to vyplatí udělat hned).
Už víš, že jsou dílky v pavučince stejně velké jako v návodu a přiložením k obrázku si je můžeš zkontrolovat. Stránku postupně skládej na sebe - překontroluješ tak, že máš připraveny všechny potřebné dílky.

Na stránku s Rybníkem si připrav žlutý knoflík (ten ti ještě zbyl), jehlu a nit.

✂️ A teď samotný postup:

 • Na světle modrou podkladovou stránku přilož světle zelený zadní díl s trávou, provlékni a zakonči.

 • Vezmi si tři tmavě modré vlnky a pomocí nástřihu přilož k sobě - můžeš mrknout do videa níže. Urovnej na podkladovou stránku a překryj druhou světle zelenou částí s trávou, připevni a zakonči. Budeš provlékat přes čtyři vrstvy, když se proužek začne "třepit" zastřihni ho znovu do špičky, bude se ti tak lépe pracovat. 

 • Připrav si rákosí (2x spodní béžovou část, 2x horní hnědou část, 2x horní tmavě zelenou část), přilož na podklad, provlékni a zakonči.

 • Připrav si čápa a urovnej na podklad (postupně na sebe spodní červenou část, tmavě šedou část a bílou část), provlékni a zakonči.

 • Sluníčko slož k sobě pomocí startovacích teček, provlékni a zakonči.

 • Přišij žlutý knoflík. Knoflík v místě naznačených teček podlož sluníčkem a přišij na volno s krčkem. Podrobnější návod je v předchozím díle této série i ve videu níže.
  Tento způsob přišívání knoflíků můžeš využít i u kábatu. 

 • Teď jsou na řadě žabky. Na hlavu žabky si naskládej bílé a tmavě šedé části očí a přišij. Oči mají naznačené dírky, které ti pomohou s jejich umístěním a udržením rovnoměrného stehu. Stejně tak vyšij žabkám čumáčky. Klidně se opět podívej na video níže.
  Pokračuj předním dílem žabky (ten bez stehýnek), přilož na něj bílé bříško provlékni a zakonči. Na zadní díl žabky (ten se stehýnky) polož přední díl žabky a hlavu a po obvou provlékni a zakonči. Žabka je prstový maňásek, takže dole zůstane otvor tak akorát pro dětský prstík. Stejně vyrob druhou žabku, pokud nechceš obě stejné můžeš použít jinou barvu proužku, žabka tím získá svůj osobitý vzhled.

 • Nakonec vyrob jednotlivá stádia vývoje žabky, v BUUKu najdeš všechna od vajíčka přes pulce až po malou žabičku. Pomocí návodu je roztřiď a naskládej na sebe, některá stádia můžeš zrcadlově otočit, vyzkoušej si co se ti bude líbit. Přišij oči a zakonči (to už umíš od žabky, jen u vajíčka vyšíváš křížek místo hvězdičky). Postupně vše provlékni a zakonči.

Hurá, druhá stránka je hotová! 👏Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 1. díl - LOUKA

 3. díl - OHRADA

 4. díl - STROM

 5. díl - STOH