Tvoříme BUUK statek - 1. díl - LOUKATvoříme BUUK
je série videonávodů, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

Začneme stránkou s Loukou, na které si vysvětlíme základy provlékání a šití. Všechno jsme natočili i na video, které najdeš dole na stránce.

Takže se připrav 🍷, čeká tě pěkně zaBUUKovaný večer 💫  


1. stránka - LOUKA

Jdeme na to! 💪

V návodu si nalistuj stránku s Loukou a z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky a začisti je odstřižením všech spojek (později už se to bude dělat špatně).
Dílky jsou v pavučince stejně velké jako v návodu a tak, kdyby sis nebyla jistá můžeš je do návodu přiložit a zkontrolovat. Stránku postupně skládej na sebe - překontroluješ tak, že máš připraveny všechny potřebné dílky.
U některých stránek jsou v pavučinkách i dílky ve více barvách, aby sis BUUK  mohla více přizpůsobit.

Na stránku s Loukou si ještě připrav 5 barevných knoflíků (ten šestý žlutý zatím nepotřebuješ), jehlu a nit, zapalovač a ustřihni 22 cm provázku (určitě ho nestříhej delší, neodpovídal by bezpečnostním normám pro použití u dětí do tří let).

 ✂️ A teď samotný postup:

  • Na světle modrou podkladovou stránku (není celá) si přilož světle zelenou stránku s trávou a postupně provlékni (začni vpravo dole a pod úlem). Provlékat začínej vždy zezadu stránky, aby konce nebyly vidět a bylo je, kde zakončit. Máš připravenou podkladovou stránku. Konce proužků zakonči a zastřihni. Můžeš je buď zavázat na uzlík a nebo připevnit troškou lepidla z tavné pistole. Je to pěkně vidět na videu níže.

  • Připrav si dílky na vlčí mák - dva červené s okvětními lístky a jeden tmavě šedý se středem. V dílcích jsou mezi provlékacími dírkami "startovací" tečky - ty značí, kde máš začít provlékat (vždy tak, abys je proužkem schovala, pokud je z vrchu dírka vidět je něco špatně a začni znovu). Startovací tečky také pomáhají s orientací dílků a vždy je skládej na sebe - někdy je docela hlavolam najít jak dílky patří správně na sebe a tečky ti pomůžou. 
  • Provlékni a zakonči. Ano to jsi už viděla ve videu, když jsi sledovala zakončování proužků :) Stejně vyrobíš i ostatní květy - jestřábník (2x oranžový a 1x žlutý dílek), chrpu (2x modrý a 1x tmavě šedý), zvonek (2x fialový a 1x tmavě zelený) a jeho stonek (1x tmavě zelený a 1x světle zelený).

  • Teď si připravíme provázek, zapalovačem zatav jeho konce, jeden provlékni dírkou pod úlem (ve světle modré stránce) a přišij ho. Provázek prošívej vždy středem, aby se nevytrhl, pro dostatečně pevné spojení udělej 6 stehů a šití zakonči. I toto najdeš ve videu níže.

  • Přilož včelí úl a první patro (my máme žluté, ale ty si je dej takové jaké se ti líbí) a provlékni. Takto postupně připevni všechna patra úlu a nakonec přidej stříšku a zakonči.

  • Teď se vrať k provázku - na jeho druhý konec přišij žlutý díl včely. Provázek protáhni zespodu a přišij ho v širší části hlavy, opět prošívej přes provázek a použij minimálně 6 stehů.
  • Na žlutý díl včely přilož tmavě šedý díl, připevni jej v místě trupu a postupně připevni i bílá křidélka.

  • Přilož a připevni mrak a mravence.

  • Teď je čas přišít knoflíky. Ty přišij pevně s krčkem - nejlíp se to dělá, když si na naznačené dírky přiložíš květ (pootoč ho tak, ať dírkou můžeš přišívat knoflík) a na něj dáš knoflík, přišívej zezadu (z rubu) jen dej pozor ať si rovnou nepřišiješ k podkladu i květ, ze začátku s tím asi budeš trochu bojovat, ale brzy na to přijdeš a půjde to. Nit moc neutahuj, knoflík musí zůstat volný, udělej opět minimálně 6 stehů. Květ dej bokem a jehlu vypíchni dopředu (do líce) a knoflík nití několikrát obtoč - steh se zpevní a vytvoří se krček. Nakonec se s jehlou vrať do rubu, kde šití zakonči. A opět se můžeš podívat i do videa.


Super, první stránku máš hotovou 👏Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 2. díl - RYBNÍK

 3. díl - OHRADA

 4. díl - STROM

 5. díl - STOH