Tvoříme BUUK statek - 5. díl STOH


Tvoříme BUUK
je série videonávodů 🎥, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

Tento díl jsme věnovali stránce se STOHEM, pod balíky slámy 🟡🟡🟡 jsou barevná okénka různých tvarů, za která můžete schovat fotky členů rodiny, různé obrázky, čísla... prostě to, co zrovna potřebujete procvičovat.
Na této stránce si odpočineme od jehly, čeká nás spousta provlékání, tak hurá na to❗️je tu další zaBUUKovaný večer 💫  

5. stránka - STOH 🌳

Jdeme na to! 💪

V návodu si najdi stránku se Stohem a z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky. Začisti je odstřižením všech spojek 😉
Vystříhané dílky pavučinky poskládej na stránku a zkontroluj, že máš všechny části. Balíky slámy jsou tvořeny dvěma kolečky (spodní hnědé a horní žluté) a pod nimy je vždy jeden z tvarů (kruh, čtverec, pětiúhelník)

✂️ A teď samotný postup:

 • Nejdříve si vezmi světle modrou podkladou stránku, přilož na ni světle zelenou trávu, provlékni a zakonči - vznikne tak celý podklad. Spodní část trávy budeš ke stránce připevňovat až při obšívání stránek dokola.
 • Přilož a připevni myš a mraky, dílky motyky naskládej na sebe, provlékni a konce zakonči

 • Teď jsou na řadě okénka. My začneme kruhem nahoře, ale je jedno, kterým okénkem začneš, postup je stejný pro všechna. Vyber si barvu okénka, u kruhu je to buď modrá nebo žlutá a podle startovacích teček přilož na podklad. Proužkem připevni okénko, začni tak abys schovala startovací tečku a pokračuj dokola. Časem dírky v podkladu zmizí, tam budeš provlékat jen okénkem, až se zas objeví pokračuj opět i přes podklad. Můžeš se podívat na video níže.
  Stejně připevni i ostatní okénka - druhý kruh, čtverce (hnědý a fialový) a pětiúhelníky (červený a oranžový) a zakonči.

 • Přirav si dílky na dvířka - balíky slámy. Ve žluté části provlékni pouze spirálu (obvodové dírky neprovlékej) a konce zakonči - později už se k nim nedostaneš. Takto provlékni všechny spirály ve žlutých částech balíků, vyber si jakou barvou proužků budeš provlékat (můžeš mít všechny balíky stejné nebo každý jiný)
  Podle startovacích teček polož připravený žlutý díl na hnědý a oba na okénko na stránce. Začni provlékat přes pant zezadu stránky od jedné tečky směrem ke dvěma tečkám... po provlečení pantu pokračuj jen v provlékáním dvířek, nakonec ještě provlékneš proužek pantem dozadu stránky a zakončíš. Podívej se na video níže😉
  Při provlékání pantu proužek utahuj s citem, když ho moc utáhneš budou se dvířka odklápět.
  Stejně připevni i ostatní dvířka - balíky slámy.
 • Otoč stránku do rubu a zkontroluj, že máš všechny konce ukončeny. 

Perfektní! Pátou stránkou jsi dokončila polovinu BUUKu 👏

Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 1. díl - LOUKA

 2. díl - RYBNÍK

 3. díl - OHRADA

 4. díl - STROM