Jaký BUUK si mám vybrat?

Provlékací i šicí BUUK mají většinu vlastností společnou. Tak předně je to sada, s jejíž pomocí vytvoříte svůj vlastní Quiet Book, což je (zjednodušeně řečeno) látková knížka pro děti. To zní dost fádně, že? Kdo již takovou „látkovou knihu“ držel v ruce, ví, že tomu tak vůbec není… Díky tomu, že si svůj BUUK tvoříte od začátku sami a vkládáte do něj svůj rukopis, žádné dva BUUKy nebudou stejné a vy tak vyrobite svůj originál. BUUK je navržen ve spolupráci se speciálním pedagogem a vy tak můžete mít jistotu, že aktivity v něm obsažené nejsou pouze na ozdobu, ale jsou hlavně funkční

BUUK je všestranná didaktická pomůcka, hračka, která hravou formou rozvíjí samostatnost dětí, fantazii, smyslové vnímání, logické uvažování a v neposlední řadě pak jemnou motoriku. Konkrétní přínos BUUKu pro dítě záleží na věku a způsobu práce s knížkou. Obecně lze BUUK doporučit pro děti ve věku 0,5–7 let.

Sada BUUK je určena k výrobě knížky, kterou nejčastěji kompletují rodiče, ale mohou ji kompletovat pod dozorem dospělé osoby i děti (6+). Je-li knížka BUUK sestavena z dodaných komponentů podle návodu, jedná se o hračku vhodnou pro děti do tří let.
O tom, že BUUK není jen hračka a jak sním pracovat si více přečtete v tomto článku

 • každý BUUK je originál, hodně toho vydrží a v rodině se dědí
 • všestranná didaktická pomůcka, hračka
 • navrženo speciálním pedagogem
 • obsahuje 10 stran s aktivitami
 • vyrobeno v podhůří Jeseníků z atestovaných materiálů
 • jedinečný design (chráněno průmyslovým vzorem EU)
 • v sadě je veškerý materiál, který budete potřebovat, a podrobný návod
 • obsahuje i materiál na vystřižení jména, je to ale titěrná práce, doporučujeme si jméno nechat připravit od nás (+100Kč)
 • doplňkové stránky, pomocí kterých si můžete BUUK rozšířit, lze použít v provlékacím i šicím BUUKu

Šicí BUUK

Ač jsme šicí BUUK navrhli jako první, stále mu věnujeme péči a postupně ho vylepšujeme. Sada je navržena k ručnímu šití, ale pokud šicí stroj máte, můžete si ušetřit práci. Výroba je snadná, ale jak už to u šití bývá, chce to svůj čas. Veškeré dílky jsou nachystané, vy se tak soustředíte pouze na jejich umístění a kombinaci. Ti kreativnější z vás si mohou dílky různě přesouvat, případně i vystřihovat své vlastní a v BUUKu zanechat opravdu výraznou stopu. 

 1. je určitě kreativnější, dá se více přizpůsobit
 2. je za super cenu, oproti provlékacímu BUUKu je pro nás mnohem jednodušší sadu vyrobit
 3. existuje ve třech verzích, které se liší pouze titulní stránkou a postavičkou
 4. holčičí s postavičkou holčičky, klučičí s postavičkou kluka a univerzální, kde se sami rozhodnete, jestli z dílků ušijete holku nebo kluka
 5. oproti provlékacímu BUUKu trvá déle ho vyrobit

Provlékací BUUK (více verzí)

Je navržený za účelem zpřístupnit BUUK i pro ty z vás, které si netroufají na šití. Způsob výroby za pomocí provlékání proužku je oproti šití násobně rychlejší, a tak snadný, že vám s výrobou mohou případně pomáhat i malé děti. Je jasné, že pokud do výroby BUUKu pro mladšího sourozence zapojíte tříleťáka, tak to sice nebudete mít rychleji, ale určitě na to nezapomenete. Každý dílek má předem dané místo kam jde připevnit, což je sice noční můra všech kreativců a rebelů, ale zároveň obrovská úleva pro většinu "né až zase tak kreativních" jedinců. Při návrhu jsme mysleli také více na design, ale to je věc subjektivní. Narozdíl od šicího BUUKu existuje pouze jedna verze provlékacího BUUKu, a to univerzální. Proužky a některé dílky jsou ve více barvách a vy si tak vzhled snadno přizpůsobíte vaší představě, vyrobíte kluka či holku, olemujete stránky barvou, která se vám bude líbit. 

 1. vyrobíte ho rychleji, méně kreativity, více designu
 2. je dražší, výroba je pro nás časově náročnější, obsahuje více materiálu
 3. pouze jedna verze provlékací sady, vše je uvnitř
 4. s výrobou mohou pomáhat i malé děti
 5. obsahuje lištičky, a ty jsou prostě boží

srovnání BUUKů

srovnání Šicího a Provlékacího BUUKu* Šicí BUUK Provlékací BUUK
Kreativita + /
Rychlost výroby - +
aktivity pro menší děti + +
aktivity pro starší děti + +
vzhled / /
Výroba s dětmi - +
pocit hrdosti na sebe samu + +

Závěr

BUUky se moc neliší obsahem a svým přínosem pro děti, ale určitě se liší ve způsobu výroby. Někdo dá přednost klasickému šití, jiný upřednostní úsporu času. Někoho osloví design a jiný půjde po nejlepší ceně. Ať už si vyberete jakkoli, budeme rádi, když se se svým BUUKem, jediným na celém světě, pochlubíte na sociálních sítích a třeba nám napíšete i krátkou recenzi. 

Doporučené produkty8