Tvoříme BUUK statek - 4. díl STROM


Tvoříme BUUK
je série videonávodů 🎥, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

Dnes se pustíme do výroby stránky se 🌳 STROMEM se čtyřmi ročními obdobími. Květy, zelené listy, jablíčka, podzimní listy a sněhové vločky se ke stránce připevňují pomocí suchých zipů a díky tomu budete s dětmi snadno střídat roční doby 🌱☀️🍂❄️
Tráva pod stromem tvoří kapsičky. Tuto stránku jsme také zpracovali do videa, to najdete dole na stránce.
Tak se připrav 🍷, další pěkně zaBUUKovaný večer je před námi 💫  


4. stránka - STROM 🌳

Pustíme se do toho! 💪

Při tvorbě této stránky tě sice čeká přišívání suchých zipů, ale zjistíš, že to už vlastně znáš a provlékání tě už nemůže zaskočit 😉

V návodu si nalistuj stránku se Stromem, z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky a začisti je odstřižením všech spojek (nezapomínej na to 😁).
Podle návodu poskládej stránku z vystříhaných dílků pavučinky a překontroluj, že ti žádný nechybí. V pavučinkách ve více barevných variantách - vyber si tu nej... Ptáčků je tu taky dost

Na stránku se Stromem ještě budeš potřebovat suché zipy (5x větší kolečko s háčky a 13x menší kolečko se smyčkami) a opět jehlu a nit.

✂️ A teď samotný postup:

 • Začneme krmítkem, na světle modrou podkladovou stránku polož kůl krmítka, ten podlož šnečkem, připevni ke stránce a zakonči. Už sis vybrala tu správnou barvu pro krmítko a jeho stříšku? Teď je ta správná chvíle se rozhodnout😉 Podle startovacích teček ho přilož k podkladu, provlékni proužkem a zakonči. Než se pustíš do stromu ještě připevni mrak.

 • Na světle modrou podkladovou stránku polož obě světle zelené vrstvy trávy a strom. Začni provlékat strom dole u kořenů, jak budeš pokračovat po kmeni směrem nahoru nezapomeň přidat směrovky. Rovná strana směrovky se připevňuje zároveň s kmenem. Potom pokračuj v provékání, ještě cestou vlož sovu 🦉. Až budeš mít celý strom provlečený, vrať se ke směrovkám a připevni ještě jejich špičky. Nakonec všechny proužky zakonči.

 • Na podklad přilož velké kolečko suchého zipu s háčky, připevni proužkem a zakonči. Vezmi si jehlu s nití a suchý zip přišij ke stránce, udělěj minimálně 2x3 stehy a zakonči. Suchý zip je pevný a tuhý, takže i šití půjde ztuha - můžeš si pomoci náprstkem nebo to prostě dej chlapovi 😉 Takto připevni všech pět velkých koleček. Tuto část si můžeš lépe prohlédnout ve videu níže.

 • Teď ještě "drobení" (květy, listy, jablíčka, vločky). Postup si ukážeme na květu, ale ostatní dílky se vyrábí v podstatě stejně. 
  Vezmi si spodní díl šedý květu přilož na něj malé kolečko suchého zipu se smyčkami. Pohlídej si, aby ti seděly dírky na sebe, přišij opět minimálně 2x3 stehy a zakonči. Na takto připravený spodní díl polož růžový květ a bílé středové kolečko, začni provlékat ze zadní strany (od suchého zipu) a nakonec zakonči. I tato část je ve videu níže.
  Když se ti konec proužku "roztřepí" zastřihni ho znovu do špičky, bude se ti lépe pracovat.
  Stejně vyrobíš ostatní "drobení" - na spodní část přišiješ suchý zip, přiložíš ostatní části, provlečeš proužkem a zakončíš. Všechny dílky jsou ze tří částí, jen jablíčka jsou ze dvou, tak tu třetí nehledej 🙂
  Takto ti vzniknou celkem dva květy, tři zelené listy, dvě jablíčka, tři podzimní listy a tři sněhové vločky.🌳

Skvělé! Čtvrtá stránka je na světě 👏

Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 1. díl - LOUKA

 2. díl - RYBNÍK

 3. díl - OHRADA

 5. díl - STOH