Tvoříme BUUK statek - 3. díl OHRADA


Tvoříme BUUK
je série videonávodů 🎥, která vás protáhne výrobou naší novinky BUUK statek.

V tomto díle spolu vytvoříme stránku s Ohradou, přišijeme klipsu, našijeme patentky a vyrobíme si dohromady tři prstové maňásky - dvě ovečky 🐑🐑 a ovčáckého psa 🐕 . Ten náš se jmenu je Giny 🤗, jak se bude jmenovat ten váš 🤔? I k této stránce jsme natočili video, které najdeš dole na stránce.
Tak se připrav 🍷, další pěkně zaBUUKovaný večer je pře námi 💫  


3. stránka - OHRADA

Pojďme na to! 💪

Při tvorbě této stránky si zopakuješ přišívání očí, naučíš se přední steh při přišívání klipsy a opět budeš provlékat a provlékat😁

V návodu si nalistuj stránku s Ohradou, z pavučinek vystříhej všechny potřebné dílky a začisti je odstřižením všech spojek (teď už víš, že nechávat to napozději se nevyplatí, tak to udělej hned 😉).
Z vystříhaných dílků z pavučinky si podle návodu poskládej stránku, překontroluješ si tak, že se ti žádný dílek nikam neschoval a máš je všechny.

Na stránku s Ohradou ještě budeš potřebovat klipsu (trojzubec) a jehlu s nití.

✂️ A teď samotný postup:

 • Připrav si světle modrou podkladovou stránku, světle zelený díl s trávou a hnědé dílky na branku. Na hnědou spodní část branky polož prkna a vlevo je připevni k brance. Branku s částečně připevněnými prkny polož na připravený světle modrý podklad s trávou a v pravé části branky připevni k podkladu i přes prkna.

 • Vezmi levou (větší) část ohrady a prkna (jsou stejná jako pro pravou menší část ohrady), připevni je a zakonči (později se budou zakončovat špatně). Připravenou část ohrady přilož na stránku, zadní dva kůly provleč a zakonči.
 • Vezmi první část klipsy s trojzubcem, provlékni ji poutkem přinechaným k ohradě, poutko podehni a konec slož pod poslední kůl. Takto připravenou poslední část ohrady připevni proužkem k podkladu a zakonči. Je to krásně vidět ve videu níže.
 • Nakonec si vem jehlu s nití a v místě naznačených teček přišij předním stehem (nahoru, dolů, nahoru, dolů....), pro dostatečnou pevnost ušij minimálně 6 stehů (na konci poutka otočíš směr šití a budeš šít zpět) a zakonči. Můžeš se podívat na video níže.
 • Stejně pokračuj druhou částí ohrady. Nejdříve připevni prkna k ohradě, zakonči a připravenou ohradu vpravo připevni k podkladu. Vezmi druhou část klipsy, provlékni jí poutko, připevni k podkladu a zakonči. Nakonec stejně přišij i pravé poutko k podkladu, opět minimálně šesti stehy a zakonči.
 • Teď ten správný čas na přišití patentků. Vezmi spodní část patentku (tu s dírkou), přilož na dírku v podkladové stránce (patentek tam pěkně sedne) a přišij. Přišívej minimálně šesti stehy, aby patentek držel dostatečně pevně a dítko ho v zápalu hry nevytrhlo, uděláš tedy 3x 6 stehů a zakonči. I přišívání patentku si můžeš prohlédnout na videu níže.
 • Vezmi si obě části sluníčka, na tu s vyznačenými tečkami pro přišití patentku polož druhou část patentku (tu s čudlíkem) a přišij. Opět přišívej minimálně šesti stehy stejně jako u spodní části patentku a zakonči.
 • Sluníčko slož k sobě pomocí startovacích teček, provlékni a zakonči.
  Stejně vyrob i mraky s počasím. Na spodní část mraku, přilož spodní část patentku (horní části patentků jsou navíc), přišij, zakonči šití, přilož horní část mraku s počasím, provlékkni a zakonči. 

 • Připrav si dílky na pejska. Na bílou náprsenku poskládej tmavě šedou hlavu, oči a čumáček. Přišij oči a čumáček a zakonči. Na tmavě šedý přední díl připevni jazyk a na tmavě šedý zadní díl připevni špičku ocásku pejska a zakonči. Jazyk už později zakončit nepůjde. Polož na sebe zadní díl, přední díl a hlavu pejska a postupně po obvodu provlékni a zakonči. 
 • Nakonec vyrob ovečky. Na tmavě šedý díl hlavy ovečky polož světle šedý díl hlavy a oči a přišij je. Na zadní bílý díl ovečky polož přední a začni po obvodu provlékat, až přijdeš k hlavě přilož kudrliny a pokračuj v provlékání. Potom přilož hlavu a ofinu a doprovlékej zbytek ovečky až do konce a zakonči.
  Druhou ovečku vyrob stejně, pro její odlišení ji můžeš provléknout jinou barvou proužku.

A je to! Máš hotovou třetí stránku 👏

Tudy k dalším dílům našeho návodu BUUK - statek 

 1. díl - LOUKA

 2. díl - RYBNÍK

 4. díl - STROM

 5. díl - STOH