Tvoříme pro děti - BUUK albumMají vaše děti rády fotoalba? Ty naše ano. Rádi si prohlížejí fotografie z doby, kdy byly miminka a nechávají si vyprávět vzpomínky z té doby. Dnes mám pro vás tip na vlastnoručně vyrobené album na fotografie. Buuk totiž před pár měsíci přišel s tvořivou sadou k vytvoření originálního plstěného fotoalba. Pojďte se na něj podívat.

 


Co sada obsahuje

Tvořivá sada Buuk album obsahuje materiál k výrobě plstěného fotoalba:

  • 12 stránek k dotvoření formátu 18 *18 cm
  • 12 rámečků na fotky, dílky k ozdobení stránek, štítky s ikonkami
  • „kostru“ leporela
  • plstěné proužky k provlékání
  • návod

BUUK album - pavučinky

Jak to funguje

Nejprve si rozdělíme dílky podle toho, na kterou stránku patří (dle návodu). Na každou stránku pomocí plstěného provázku připevníme jeden rámeček na fotografii a vybrané detaily. Nic se nešije, pouze provléká.

BUUK album - stránky

Dvojice stránek, které k sobě patří provlečeme l sobě a připevníme je ke „kostře“ tak, aby vzniklo leporelo.

Do každého rámečku vložíme fotografii formátu 10 * 10 cm a dárek je na světě. 🙂

BUUK album - leporelo

Komu je sada určena

Tvořivou sadu můžete využít dvěma způsoby:

1.  Sadu můžete pořídit jako dárek pro maminku, která album pro dítě vyrobí. V některých městech ji maminky dostávají jako dárek k vítání občánků.

2. Album můžete sami vyrobit a darovat ho již hotové.

Je tvoření náročné?

Tvorba alba je jednoduchá a není náročná na čas. Do tvoření můžete zapojit i děti. K sadě je možné doobjednat i písmena na jméno dítěte, pro které je album určené nebo jakýkoliv jiný nápis na titulní stranu. Já jsem použila nápis Naše rodina.

BUUK album - hotové leporelo

Závěr

Buuk album je hezkým vlastnoručně dárkem. Album je ideální i pro úplně malé děti. Je odolné a vydrží i hrubší zacházení malinkých dětí, které si bez obav mohou prohlížet fotografie (nebo jiné obrázky, které za rámečky zasunete). Tvorba alba je vhodná i pro začátečníky. Pokud vás toto tvoření chytne, můžete pokračovat například s provlékacím Buukem.Tento článek napsala na svůj blog Tvoříme pro děti Lucie, která je maminkou dvou dětí Martínka a Markétky.