Quiet Book komponenty

Kde sehnat komponenty na výrobu quiet book?

Jestli jste vyloženě kutilský a kreativní typ, možná vám bude stačit jen orientační kontrola postupu a quiet book komponenty. Skvělé ale je, že knížka z filcu doma vyrobená není nedosažitelný sen ani pro méně (až vůbec☺) zručné jedince.

Jak na quiet book? Existují 4 možnosti:

  1. DIY: Vše si nastříháte a přišijete sami.
  2. Na písmenka a další obrázky použijete prodejcem předpřipravené quiet book šablony.
  3. Většina komponentů pro quiet book už bude v sadě nastříhaná na míru a jen je s minimem šití či provlékání dáte dohromady.
  4. Nebo pokud chcete mít quiet book úplně bez práce, koupíte si už hotovou knížku.

Kde hledat a kupovat quiet book komponenty?

Každý, kdo se chce na výrobě quiet book podílet, k tomu potřebuje spoustu „serepetiček“, ze kterých si tu svoji nejlepší knížku může poskládat. Není jisté, že vše pro quiet book seženete v jednom obchodě. Záleží, jak dobře je ten který obchod vybavený. Nejsnazší bude samozřejmě pořídit knoflíky a nitě – ty seženeme v každé lepší i horší textilní galanterii, v té lepší bude jen větší výběr šířek nití a barevnosti knoflíků. Látky seženeme v mnoha obchodech s textiliemi, ale aby byl quiet book co k čemu, dobře vypadal a dobře se s ním manipulovalo (nezapomínejme, že rodiče se s ním sice také vyblbnou, ale hlavně je to knížka pro děti), nekupujeme ledajakou látku.

Materiál látky je pro quiet book zásadní.

nejlepších materiálech pro QB jsme už psali – stačí hodit oko. Jako dobrá volba se jeví i velkoobchody či velké e-shopy specializované na prodej látek. Tam bude jistě velký výběr a naleznete i potřebnou kvalitu. Při prodeji přes internet je jediná nevýhoda v tom, že si látku neosaháte, a pokud tam není informace, že se hodí i pro výrobu látkových knih, klidně se obchodníka zeptejte. 

Šablony na vystřihávání zvířátek a různých postaviček pak seženete v mnoha knihkupectvích a papírnictvích nebo i v hračkářstvích. Ti nejšikovnější možná zvládnou nakreslit si obrysy na látku i bez šablony. 

Specializovaní prodejci na quiet book panely, šablony a jiné doplňky budou tou nejlepší volbou

Pro opravdu skvěle vypadající quiet book bude nejlepší nakoupit si potřeby přímo na stránkách, které se jejich výrobě věnují. Takoví prodejci už to mají sami ozkoušené a vědí, jaké látky se na to nejlépe hodí, a mají taky prověřené dodavatele. Různí prodejci/výrobci quiet book mají své preference v látkách, určitě se s nějakým ztotožníte. Možná je tak zbytečné, abyste si celou touto cestou procházeli, když už ji někdo „zmáknul“ za vás. Nebojte se, vaše invence se dostatečně využije při výrobě samotné knihy, nemusíte si složitě shánět každý jednotlivý komponent, aby se dostavilo uspokojení z vlastní práce.

Můžete tak pořídit celou sadu pro quiet book nebo si dokoupit komponenty, které jste v běžném obchodě nesehnali. Všechny potřeby pro quiet book seženete i v Buuku.cz, pěkně pohromadě v sadách skládaných s rozmyslem přímo pro výrobu kompletního quiet book, případně na stránkách jiných milovníků a propagátorů látkových knih. ☺

Quiet book galanterie

Co my a materiál na výrobu quiet book?

No, my jsme jasní milovníci filcu. Tento materiál je podle nás na výrobu quiet book fakt úžasný. Dobře vypadá, dobře se s ním pracuje a používaná knížka z filcu pro děti přinese hodně radosti při dlouhodobém hraní i po opakovaném vyprání (max. do teploty 40 °C). Z plsti/filcu vyrábíme stránky i písmenka. Quiet book filc by neměl být příliš měkký, průsvitný, pouštět chlupy, proto je potřeba pečlivě vybírat. Ideální je, když prodejce uvádí, jestli je vhodný pro výrobu látkových knih nebo aspoň podobných produktů.

Některé z detailů pro použití do quiet book máte určitě i doma.

Kromě všech základních komponentů pro quiet book, které budete muset asi speciálně pro výrobu knížky pořídit, budete mít jistě i nějaké materiály na různé detaily a vychytávky přímo doma. Z vlastních zdrojů využijete fotky, pokud se je rozhodnete do quiet book zakomponovat. Dalšími drobnostmi, které quiet book finálně vyšperkují, jsou různé odstřižky látek, třeba takové, které mají nějaký vztah k dítěti – jako kousek z jeho dětské košilky, staršího pyžámka nebo zavinovačky či župánku apod. Různé stužky, nálepky a figurky, co doma najdete, dají vašemu quiet booku ten nejosobnější ráz. A tak bude kniha z filcu pro děti nejenom interaktivní hračkou a didaktickou pomůckou, ale i osobním a originálním minialbem vzpomínek na dětství a aktivity s rodiči. ☺