Provlékačky aneb šití bez jehly a nití

Provlékačky – snadné tvoření pro děti

Provlékačky jsou kytičky, ptáčci, draci, sněhuláci či třeba srdíčka pro radost dětí i a pro zdokonalení jejich dovedností. Aneb jednoduché šití bez jehly a nití. Provlékačky jsme vyrobili z plsti, netradičního materiálu příjemného na omak zvaného také filc, a navrhli je k polytechnické výchově či pracovním činnostem na mateřských a základních školách. S dětmi je snadno můžete provlékat i doma.

První bezpečné setkání dětí se šitím

Jedná se o aktivitu, která nadchne i kluky. Nepotřebují jehlu, nepíchnou se a nemusí se trápit se zašmodrchanou nití. Připravené dílky s dírkami postupně provlečou proužkem plsti a to je vše! Jednoduchým způsobem se tak děti seznámí se základní technikou šití, a ještě mají zaručen rychlý a krásný výsledek. Bude se vyjímat na každé nástěnce, nebo udělá radost mamince či babičce.

Koordinace oko–ruka

Provlékačky slouží k podpoře estetického vnímáni, kreativity, fantazie, citu pro barvy a jejich kombinaci. Dítě si procvičí jemnou motoriku, koordinaci oko–ruka. Může pracovat podle navrženého postupu nebo vlastní fantazie.

Provlékačky pro každou příležitost

Na provlékačku vám po domluvě můžeme umístit logo, text, nebo i navrhnout vlastní tvar pro konkrétní akce (charitativní akce, dětské dny, výročí, …). Nabízíme mnoho různých tvarů provlékaček k nejrůznějším příležitostem roku, jako je Den matek, Velikonoce, Halloween, Vánoce, …

Vzorek provlékačky zdarma

Pro mateřské školy, základní školy a organizace nabízíme zaslání vzorku našich provlékaček zdarma. Stačí, nám napsat na buuk@buuk.cz