Proč se quiet book doslovně překládá jako tišící kniha?

Pssst! Taky to slyšíte? To úžasné ticho? To není žádná fata morgána, to jen vaše děti právě objevují svou novou tišící knihu!

Tuším, že právě v tom je její největší kouzlo. Jako rodič určitě stejně jako já bojujete s touhou koupit svým dětem něco, co se jim bude skutečně líbit, co je bude opravdu bavit, ale zároveň aby to bylo něco, co by je mohlo vzdělávat a rozvíjet

A přece je tady něco, co tohle všechno splňuje. Baví děti i dospělé, nepotřebuje to baterie ani připojení do zásuvky a zároveň podporuje kreativitu, rozvoj smyslů a třeba také logiku.

 

Tišící kniha pro děti, protože plně zabaví kluky i holky, a hlavně je udrží potichu!

Je to tak. Tahle kouzelná látková kniha vážně funguje. I dospělí mají problém pustit ji z ruky. Je totiž moc příjemná na omak, krásně barevná, se spoustou různých vychytávek, které si musíte vyzkoušet na vlastní kůži.

Pokud máte dítě a pokud máte víc než jedno, víte, jak je těžké vydržet s nimi někde, kde musíte nějakou dobu být potichu a v klidu. Ať už je to čekárna u lékaře, čekání na autobus na zastávce, nebo ve frontě v supermarketu. K tomu je skvělá právě tahle tišící kniha. Za prvé, je skladná, takže se vám v pohodě vleze do kabelky. Za druhé, nevydává žádné zvuky, takže nepůsobí nežádoucí hluk. A za třetí, vaše dítě ji miluje! Je mu vyrobená přímo na míru, obsahuje všechno, co ho zajímá, a dokáže upoutat jeho pozornost

Budiž ticho!

Někdy potřebujete, aby vaše děti vydrželi nějakou dobu v klidu a potichu. Když nechcete, aby křikem a divočením obtěžovali ostatní, vezměte jim s sebou tišící knihu.

Samozřejmě, nefunguje to vždy a za všech okolností. Děti potřebují dostat šanci vybít přebytečnou energii. To není nic pro slabší povahy – patří k tomu bleskurychlý pohyb z místa na místo, velice oblíbené je také skákání na něčem, ale nejlepší ze všeho je ten křik. Alespoň pro děti, pro nás dospělé již dost méně. Ale potom je skvělé nasadit nějakou poklidnou činnost, která děti natolik pohltí, abyste mohli třeba uvařit večeři. A užívat si to ticho!

Hlavně mladší děti mají rády opakované činnosti. Jsou schopné si oblíbenou knížku prohlížet pořád dokola. Můžou vidět svou milovanou pohádku třeba stokrát. Nevadí jim vytahovat hrnce a pánve ze skříně znova a znova. Pokud si takovou tišící knihu, kterou jste jim vyrobili na míru, oblíbí, nepustí ji z ruky. Nemusíte se pak bát, bude to fungovat pokaždé, když budete potřebovat. 

Jsou místa, kde je hlasitá hra nevhodná, a tam nastupuje tišící kniha!

Sedíte v přeplněné čekárně, dveře ordinace se hodně dlouho neotevřely, kousek od vás už maminka neví, jak utišit své děti. Ty se nudí, a tak prozkoumávají čekárnu, podlézají židle pod ostatními čekajícími, zkouší pevnost věšáku, testují odolnost zapomenutého deštníku. 

Vy jste si prozíravě vzali s sebou tišící knihu. A máte vyhráno. 

Děti jsou přirozeně zvídavé a rády používají k objevování všechny smysly. Výhodou látkové tišící knihy je i její odolnost, nehrozí pokrčené či roztržené stránky. Je snadno přenosná. Navíc její současná podoba nemusí být také konečná. Můžete přidat doplňkové stránky a tím ji dále rozšiřovat. To umí jen málokterá kniha. Proto se tišící kniha jen tak neomrzí. 

Pokud chcete vyzkoušet, jak tiše se vaše děti mohou zabavit, podívejte se na pestrou nabídku BUUK se sadami na výrobu tišící knihy. Velice populární je pak provlékací BUUK, do jehož tvorby se mohou starší děti zapojit i samy. Pro vás rodiče je to další možnost, jak dítě smysluplně zabavit, pro děti je to pak příležitost něco vytvořit, svou vlastní tišící knihu.

Provlékací tišicí kniha BUUK pro holky i kluky