Jak se šije Quiet Book

Tři, dva, jedna, teď! Startujeme seriál článků o tom, jak ušít Quiet Book. Pokud úplně nevíte, co to Quiet Book je, doporučujeme naladit se článkem Quiet Book? To není jen kniha!

Rádi bychom vás prostřednictvím seriálového povídání zasvětili do světa možností, jak vyrobit quiet book: jaký materiál na quiet book koupit, jak postupovat, na co nezapomenout a hlavně jak sešít Quiet Book.

Quiet Book postup

Jedná o seriál článků, tzn. články budou vznikat postupně. Je velmi pravděpodobné, že nás napadnou i další témata, která pro vás sepíšeme, a pokud ne, klidně si o témata, která vás zajímají, napište do komentářů.

Abyste o žádný z článků nepřišli, přihlaste se k odběru BUUKovin, pravidelně nepravidelného souhrnu novinek ze světa BUUK!

Je quiet book BUUK originál?

Pokud jen trošku uvažujete o naší předpřipravené quiet book sadě BUUK, vězte, že to může být zčásti vždy originál. Vždyť ušít se dá nekonečně způsoby! V krabici BUUK sice najdete všechny dílky a komponenty již předpřipravené, ale jejich vystřižení, sešití a barevná kombinace zůstává na vás. Kromě komponentů se uvnitř skrývá podrobný návod na šití knihy, co kam kdy vložit, co překrýt čím, jak ze zvířátka udělat rovnou i maňáska na divadlo! Možná budete překvapeni, že to vše není tak samozřejmé a jednoduché, jak to na první pohled vypadá.

Odpadne vám spoustu práce předem: studium postupů, kreslení šablon, vymýšlení aktivit a hlavně metoda pokus omyl, než přijdete na spoustu vychytávek během tvorby. I my jsme se toho v minulosti spoustu naučili, přišli na ledacos, neustále přicházíme. A máte-li strach, že BUUK kniha není dostatečně kreativní či originální kus pro vaše jedinečné dítě, pak zvažte:

  1. zda opravdu máte tolik času, elánu a houževnatosti dojít ke kýženému cíli – mít hotový quiet book (vymyslet ho a celý ho ušít do poslední dírečky) – zkušenosti s prvotinami jsou totiž pikantní;
  2. zda si pro začátek nezkusit vymyslet a vytvořit raději jen jednu jedinou stránku látkové knihy, u které si to vše na vlastní kůži vyzkoušíte.