Život podle Karol - Provlékačky

TVOŘÍME: Provlékačky od BUUK

Provlékačky jsou novinkou z dílny BUUK a jsou navrženy k polytechnické výchově v mateřských a základních školách, ale můžete s dětmi samozřejmě provlékat i doma nebo v dílničkách, na kroužcích, v babyclubech apod
Můžete si vybrat z několika druhů ať už jednotlivě po konkrétních kusech jako například kraslice, srdíčko, drak, tulipán, dýně apod. anebo si můžete zvolit sadu dle ročních období - jaro, podzim nebo zima.
My jsme od BUUKu dostali tyto vzorky na vyzkoušení a tak bych vám je moc ráda v této recenzi detailněji představila.

 
Provlékačky

Provlékačky vám přijdou takto rozdělené, takže prvním úkolem dítěte bude jednotlivé dílky rozdělit a poskládat tak, jak patří a jak budou po propletení vypadat. 

Provlékačky připravené k provlékání

Provlékačky před provlékáním
 

Proužky plsti

Pak už si jen zvolí dle fantazie konkrétní barvu proužku plsti a začnou proplétat. Proužky plsti se nejen dobře drží, ale také dobře procházejí dírkami. Nikde se netřepí, jsou pevné a dítě s nimi získá jistotu v přesném tahu a propletení.

proužky k provlékání

 

O co se jedná

Jedná se o první bezpečné seznámení s šitím bez potřeby jehly. Jednoduchým způsobem se seznámí se základy šití a navíc mají zaručený výsledek, který je motivuje v tom, aby dále pokračovali. Stačí, aby proužek plsti postupně provlékli všemi dirkami a dílo je na světě.

 

Sada mix jaro

Jarní provlékačky obsahují od každého druhu pět kusů - tedy celkem vyrobíte dvacet krásných jarních provlékaček. 5x ptáčka, 5x kraslici, 5x srdce a 5x tulipán. Jednotlivé kusy jsou v různých barvách a můžete jimi vyrobit nejen velikonoční dekorace třeba na větvičky zlatého dešťě, ale také tulipán třeba pro babičku, ptáčky na ozdobu oken či dveří anebo srdíčka na den matek.

jarní sada

Provlékačka srdíčko

 

Sada mix podzim

Podzimní provlékačky obsahují také od každého druhu pět kusů, celkem sestavíte 15 krásných podzimních provlékaček. 5x drak, 5x dýně a 5x strom. Drak má k sobě ještě mašličky, které navléknete na přebývající filcový provázek. Sada je také v různých barvách. Dýně mohou být dekorace na Halloween, dráčci hezky obzvláštní okna, nástěnku či dveře a stromky můžete zkusit třeba rozdělit podle ročních období.

podzimní sada

Provlékačka - dýně

 

Sada mix zima

Zimní sada je také na výrobu 15 kusů provlékaček. Tentokrát si vyrobíte 5x sněhuláka, 5x vánoční ozdobu a 5x stromeček. Vánoční ozdoba vypadá krásně na stromečku. Stromečky můžete udělat radost blízkým a sněhuláky si vyzdobit pokoj. Vše opět různobarevné.

zimní sada

Provlékačka - vánoční ozdoba

 

Co se dítě učí

  • Podpora estetického vnímání
  • Kreativita
  • Fantazie
  • Cit pro barvu a kombinaci barev
  • Jemná motorika
  • Koordinace ruka oko
  • Soustředění a trpělivost

Závěrem

Nerada bych opomenula naprosto geniální a krásné balení, které BUUK zasílá. Mám ráda kreativitu v posílání zásilek ať už třeba kartička se semínky, která se rozloží a vyrostou květiny či bylinky anebo tyto různé druhy krabic.

BUUK krabice
 

Co se týče provlékaček, tak nejen, že vypadají krásně ale dítě se u nich soustředí až kroutí jazyk všemi směry a zároveň se učí trpělivosti, protože to chvilku trvá, než se proplete celý výtvor. Hned vidí, že se jim dílo povedlo a mají motivaci tvořit dál, než když by jim to nešlo, nit či jehla by je zlobila. Pro začátek opravdu geniální a já bych časem ráda sady pořídila i do babyclubu pro ty naše tříleté prcky.

Provléká spíše Klaudinka, u které to považuji už za věc, kterou by měla s přehledem umět, tak si povlékání stále trénuje, protože u ní to soustředění pořád ještě neni takové a je potřeba aby věc dotáhla do konce a ne, aby v půlce řekla, že už nechce.

Sofinka je Sofinka, takže ta se mi u toho vzteká, že jí to nejde, ale zase je potřeba motivovat, zkoušet, vidět, že dělá pokroky a když uvidí, jak výtvor doslova roste před očima, bude chtít víc.

Také bych chtěla zmínit, že můžete nově pořídit i celý PROVLÉKACÍ BUUK, pokud vás provlékačky chytnou a budete chtít zkusit větší projekt. Je také novinkou a docela dost se odlišuje od klasického šitého BUUKu :-).

Pokud vás provlékačky zaujaly, mrkněte se na ně TADY. A my tímto děkujeme za možnost vyzkoušení a otestování drobných provlékaček, které nám budou zdobit domov v každém ročním období :-).
Tento článek napsala Karol, maminka tří cácorek - Klaudie, Sofie a Olívie. Píše blog Život podle Karol, který věnuje hlavně zdravému stravování, montessori pedagogice, zákonu přitažlivosti, barefoot, kojení, látkování, kontaktnímu rodičovství, nošení děti atd.