Vítání občánků, jak by si ho přály maminky

A je to tady… moje miminko už bude přivítaným občánkem! Ach jo, jak to letí... Jenže co zase dostaneme? Rozčiluje mě plýtvání a zbytečnosti vyrobené kdo ví kde a z čeho. Nechci zase další dečku, knížku nebo hračku, toho už máme doma mraky i po starších dětech. Chtěla bych něco osobního na památku a taky aby to bylo vyrobený u nás a né v Číně...
Nějak takto začal skutečný příběh naší cesty na matriky. Naši lehce zoufalou kamarádku jsme vyslechli, pokrčili rameny a se slovy, že "matriky neumíme, ale třeba někdy..." jsme to moc neřešili... To jsme neměli říkat... Ukázalo se, že naše kamarádka byla vytrvalá a zašla si popovídat na matriku. Nevíme, o čem přesně si povídali, ale následovala schůzka, kde jsme byli osloveni, jestli můžeme udělat "něco pěknýho". Kývli jsme, že "něco" vymyslíme a dáme vědět... Další chyba...

To, co následovalo, bylo naprosto šílené období tvorby nového BUUK výrobku, které milujeme i nesnášíme. Musí splnit tolik specifických požadavků, které se na začátku zdají jako naprosto nesplnitelné, protichůdné... Je takřka jisté, že kdyby jsme to "neslíbili", tak bysme to odpískali.

Požadavky matriky:

  • Musí to být pro maminku, ale taky pro dítě. Navíc by se to mělo líbit i babičkám, dědečkům nemusí, těm je to jedno.
  • Něco na památku, jedinečné.
  • Něco moderního, co uspokojí dnešní maminky, něco co by si samy chtěly koupit, my už vážně nevíme co.
  • Musí tam být zmíněno naše město, chceme být vidět.
  • Nesmí to být drahé, máme omezený rozpočet.

BUUK požadavky: 

  • Naše výrobky si vždy musí maminky samy vyrobit.
  • Bude to provlékání, máme ho chráněno užitným vzorem, je to rychlé, praktické, kreativní...
  • Musí to být univerzální, jedna verze pro holky i kluky, ať si výrobek dotvoří podle sebe...
  • Bude to jejich první BUUK výrobek, musí to být tedy snadné, rychlé...

Přemýšleli jsme, brainstormovali, kreslili, škrtali... Den, týden... no a pak to přišlo. Uděláme album. Jako provlékací BUUK, ale album, vždyť se na tom vítání občánků stejně všichni fotí a pak to skončí u někoho v mobilu a nikdo se na to nepodívá. Uděláme to jako leporelo, ať je to takový miminkovský... třeba šest listů, to zvládnou za dva večery, ať to není moc složitý a drahý... to je dvanáct fotek s miminkem, babičky budou nadšený. A maminky si to vytvoří celé podle sebe, jak to zrovna cítí... To bude dokonalý, o tom bude mluvit celé město... :)

Myšlenka nás naprosto pohltila a výsledek dnes již dělá radost maminkám napříč republikou. Tímto děkujeme nejmenované kamarádce, za bezesné noci a následný pocit opojného štěstí, když jsme to rozlouskli, díky Lenko.

Pokud chcete i u vás zažít podobné vítání občánků, vyplňte prosím dotazník dole na této stránce, vaši matriku kontaktujeme, domluvíme detaily a pošleme vzorky.

Podrobnosti o BUUK albu zde: BUUK album

Vzkaz pro matriky: Liščí výzvy - POSLÁNÍ (PDF zde):