Tvoříme pro děti - Doplňkové stránky


Před rokem jsme dětem vyrobili PROVLÉKACÍ BUUK. Dnes vám chci představit DOPLŇKOVÉ STRÁNKY, které můžete k již hotovému quiet booku přidat.
Doplňková stránka VÝLET

První stránkou, kterou můžete vytvořit je VÝLET. Jedná se o provlékací stránku s minimem šití. Stránka obsahuje Jeseníky s nejvyšší horou Praděd. Děti si potrénují jemnou motoriku u motýlka, který „létá“ z květu na květ. Velkým lákadlem je také batůžek s rodinkou pěti roztomilých lištiček, které slouží jako maňásci na prst. Batůžek je ideální hrou, kterou si můžete sbalit na opravdový výlet.

doplňková stránka Výlet

Stránku Výlet doporučujeme pořídit i v případě, že BUUK nemáte a chcete si vyzkoušet, jak by se vám tvořilo a jak by to děti bavilo. Stránka se totiž dá používat i samostatně. Zadní část je volná. Můžete na ni vytvořit aktivity dle své fantazie.

doplňkový stránka Výlet

Doplňková stránka JABLKO

Další doplňkovou stránkou je Jablko. Tato stránka je šicí, ale bude pasovat i do provlékacího BUUKU.

doplňková stránka Pračka

Lákadlem pro děti je tady velké jablko, které se ke stránce připevňuje na suchý zip. Otvory v jablíčku se provléká červík, který má uvnitř svůj domeček. Součástí je i červíkova postýlka. I tuto stránku můžete používat samostatně bez toho aniž byste měli BUUK.

Doplňková stránka PRAČKA

Poslední doplňkovou stránkou je Pračka. Praktická stránka, která bude děti zaručeně bavit.

Obsahuje kousky oblečení různých barev, které děti mohou „prát“ v pračce a uložit je buď do koše nebo do skříně. Vyprané prádlo se může „vyžehlit“. Nechybí ani okno do prádelny, za kterým se může libovolně měnit počasí. Opět můžete využít zvlášť nebo přidat do hotového BUUKU.

doplňková stránka Pračka

Doplňkové stránky k BUUKU jsou vhodné pro rozšíření hotové knihy nebo je můžete použít samostatně. Na zadní strany těchto stránek je možné vytvořit aktivity dle vlastní fantazie. U BUUKU seženete také zvlášť titulní stránku, prázdné stránky a sadu plsti různých barev. V případě, že byste nechtěli pořizovat celý připravený BUUK, ale chtěli si vytvořit svůj originální, můžete si doplňkové stránky libovolně nakombinovat se svými nápady.


Tento článek napsala na svůj blog Tvoříme pro děti Lucie, která je maminkou dvou dětí Martínka a Markétky.